۸ روش برای کسب درآمد در خانه

درآمدزایی در خانه

این روزها بیشتر از هر چیز، با افراد مخصوصا خانم‌‌هایی برخورد می کنم که به دنبال کسب درآمد در خانه هستند. تا قبل از اینکه کرونا بیاید و شرایط زندگی همه را اینقدر تغییر دهد، کسب وکارهای خانگی محدودتر بودند. افراد کمی در منزل درآمد زایی داشتند. اما این دو سه سال، کرونا همه چیز را تغییر داد. شرکت ها چندین هفته یا ماه دورکار شدند. اوایل تصور می کردند کار سختی باشد اما دیدند آنقدرها هم بد نیست بلکه بسیاری از کارها به راحتی انجام می شود.

کم کم عادت درآمدزایی در منزل شکل گرفت. روش ها متنوع تر شد و تمایل افراد برای کسب درآمد در خانه بیشتر شد. در این مقاله می خواهم چند روش برای درآمدزایی در خانه را بگویم. شاید شما هم به انجام آن ها علاقمند بودید. ایده هایی که می خواهم راجع به آن ها صحبت کنم عموما کارهای اینترنتی هستند.

کار اینترنتی در منزل

راه‌های درآمدزایی در خانه

شاید در گذشته کسب درآمد در خانه فقط مخصوص خانم ها بود و درآمد چندانی هم نداشت. اما الان آقایان هم می توانند در خانه یک منبع درآمد داشته باشند. به علاوه اینکه درآمدی که به دست می‌آید هیچ محدودیتی ندارد و می‌تواند از یک کار فیزیکی بیرون منزل بیشتر باشد. مخصوصا از نوع اینترنتی‌اش. در ادامه راجع به اصلی‌ترین روش های کسب درآمد در منزل صحبت خواهم کرد.

۱-درست کردن محصولات هنری

این یک ایده فوق العاده برای شمایی است که به کارهای هنری علاقمند هستید و مهارتش را دارید. کارهای هنری انواع مختلفی دارد از جمله درست کردن شمع، مجسمه، تابلو، بافتنی، ساخت صنایع دستی، محصولات چوبی، طراحی و دوخت لباس و… . هر کدام از این محصولات را می توانید در پیج اینستاگرام یا وبسایت بفروشید. اتفاقا همیشه هم برای کارهای هنری مشتری وجود دارد. هر کدام که دوست دارید را انتخاب کنید، یک سایت یا پیج اینستاگرام بزنید و محصولتان را در آن بفروشید. در مقاله «چند نکته کلیدی برای فروش در اینستاگرام» توضیح داده ام برای فروش محصول باید چه نکاتی را انجام دهید.

۲- آشپزی یا شیرینی پزی

یکی دیگر از ایده های لدت بخشی که می تواند باعث درآمدزایی در منزل شود، درست کردن غذا، شیرینی و دسر است. بسیاری از مجالس و افراد به دنبال شخصی مثل شما می گردند که مواد غذایی را سفارش دهند. البته به این معنی نیست که منتظر بمانید تا مشتری خودش شما را پیدا می کند. شما باید یک پیج اینستاگرام یا وبسایت بزنید و از طریق آن مشتری شما را پیدا کند.

از کارهایتان عکس و فیلم بگذارید، طرز درست کردنش را گاهی آموزش دهید و چند مورد دیگر که در مقاله بالا راجع به همه آن ها صحبت کرده ام. اگر در اینستاگرام جستجو کنید پیج های بسیاری را می بینید که از این طریق محصول و هنرشان را می فروشند و اتفاقا درآمد بالایی هم دارند.

۳- راه اندازی فروشگاه اینترنتی

افراد زیادی از آشنایان راجع به کار سوال می پرسند. به دنبال راهی برای کسب درآمد هستند. از طرفی سرمایه زیادی ندارند، مهارت تخصصی خاصی هم ندارند و می خواهند خودشان به تنهایی از پس کار بربیایند. یکی از راه هایی که به این افراد معرفی می کنم راه اندازی فروشگاه اینترنتی است. این فروشگاه هم می تواند در اینستاگرام باشد، یا به صورت وبسایت باشد یا مثلا در تلگرام باشد که البته به دلیل فیلتر بودنش نسبت به بقیه کمتر پیشنهاد می شود.

شما باید یک محصول از جمله پوشاک، محصولات دیجیتال، گل و گیاه، محصولات هنری، لوازم آشپزخانه، لباس بچه و هرچیزی که فکرش را بکنید، انتخاب کنید. محصول را از تامین کننده در بازار یا هر جای دیگر تامین کنید. یک پیج اینستاگرام یا وبسایت راه اندازی کنید. محصولات را در آن بگذارید و بفروشید. حتی اول کار هم نیازی نیست محصول داشته باشید، می توانید فروشگاه را راه بیندازید مشتری و سفارش که گرفتید، آن را تامین کنید.

بعد از ثبت سفارش در نهایت محصول را برای مشتری می فرستید. هم میتوانید از پست استفاده کنید،‌هم پیک و هم خودتان آن را ارسال کنید. در کنارش باید راجع به محصول در اینستاگرام تان یا وبسایت یک سری محتوا بگذارید تا مشتری جذب شما شود. این را به عنوان یکی از بهترین روش های درآمدزایی در خانه معرفی می کنم چون نمونه های زیادی را می شناسم که به واسطه آنلاین شاپ یا فروشگاه اینترنتی به درآمدهای بسیار بالایی رسیده اند. فقط باید زمان و انرژی بگذارید.

۴- آموزش آنلاین

درآمدزایی در منزل

شاید علاقه ای به فروش محصول نداشته باشید. در عوض مهارتی دارید که می خواهید آن را به دیگران آموزش دهید. مثل آموزش خیاطی،‌ طراحی، زبان، کسب و کار، گرافیک، آشپزی و…

هر مهارتی که داشته باشید قابلیت این را دارید که تبدیل به یک محصول آموزشی و منبع درآمد شود. البته قبل از اینکه آموزش آنلاین مثل امروز این همه رایج و محبوب شود اعلب افراد به صورت حضوری آموزش می دادند. اما کرونا کاری کرد که حتی ورزش هم به صورت آموزش آنلاین عادی شد. این آموزش آنلاین هم در اینستاگرام و وبسایت قابل اجراست. در اینستاگرام می توانید بخشی از آموزش هایتان را با محتوا نشان دهید، سپس دوره اصلی را در سایت بگذارید و بفروشید.

۵- تولید محتوا

من کارم را در حوزه دیجیتال مارکتینگ با تولید محتوا برای سایت شروع کردم. از همان زمان می دانستم که یکی از پرتقاضاترین بخش ها در دیجیتال مارکتینگ تولید محتواست. هر سایت و پیج اینستاگرامی که می بینید قطعا به محتوا نیاز پیدا می کند. اگر به نوشتن علاقه دارید حتما در مورد این گزینه فکر کنید. کاری که شما باید انجام دهید این است که برای سایت ها از جمله سایت های فروشگاهی یک سری مطلب در قالب مقاله بنویسید. البته محتوای اینستاگرام هم می تواند باشد.

موضوعات متنوعی برای تولید محتوا وجود دارد، از جمله: دنیای تکنولوژی و محصولات دیجیتال، محصولات آرایشی بهداشتی، مد و فشن، گل و گیاه، روانشناسی، اخبار و هر یک عالمه موضوع دیگر. به هر حوزه ای که علاقمندید می توانید پروژه های تولید محتوا را بگیرید و مشغول شوید. این پروژه ها را معمولا در یک سری وبسایت هایی مثل پونیشا پیدا می شوند. البته گزینه بهتر این است که از ارتباطاتتان برای گرفتن پروژه استفاده کنید. شاید اول کار چالش داشته باشید اما بعد از اینکه شناخته شدید کارتان راحت می شود.

یک گزینه دیگر این است که برای سایت یا پیج خودتان محتوا تولید کنید. بعد از مدتی که شناخته و دیده شدید افراد به شما مراجعه می کنند. مثل کاری که خودم الان انجام می دهم. در این وب سایت یک سری محتوا منتشر می کنم. در نهایت به واسطه این محتوا یک سری پروژه و مشاوره های مارکتینگ می گیرم. یا اگر بخواهم دوره های آموزشی برگزار کنم کارم راحت خواهد بود.

اگر می خواهید در مورد استراتژی محتوا بدانید یک مقاله کامل راجع به آن نوشته ام: ۸ مرحله برای استراتژی محتوای سایت

۶- ادمین پیج اینستاگرام

سایت های کاریابی مثل جابینجا را که باز می کنیم، یکی از آگهی های پرتکراری که می بینیم درخواست برای ادمین پیج اینستاگرام است. معمولا هم به صورت دورکاری است؛ یعنی نیازی نیست در شرکت حضور داشته باشید. شما به عنوان ادمین اینستاگرام باید به پیام های دایرکت و کامنت ها پاسخ بدهید. همچنین محتوای آماده شده به صورت پست یا استوری را در پیج منتشر کنید.

اگر بتوانید چند پیج را با هم کار کنید در مجموع درآمد بدی نخواهید داشت.

۷- کارهای گرافیکی و فتوشاپ

راه های کسب درآمد در خانه

کارهای گرافیکی مثل طراحی بنر، پوستر، پست های اینستاگرام، تصاویر سایت و… یکی دیگر از موارد پرتقاضایی است که هر بیزنس آنلاین یا شخصی به آن نیاز پیدا می کند. اگر طراحی و کار با فتوشاپ را بلد باشید قطعا بیکار نمی مانید. کارهای زیادی را به واسطه همین مهارت می توانید بگیرید و در نهایت به درآمد خوبی هم برسید. شاید علاوه بر این، تدوین و ادیت ویدیو را هم بلد باشید که فوق العاده است. اگر هنوز تسلط کافی را ندارید از همین الان مهارتتان را با تمرین بیشتر کنید.

در ضمن یک سری نمونه کار قوی هم از خودتان داشته باشید تا بتوانید به عنوان رزومه از آن استفاده کنید. یک گزینه بهتر این است که یک سایت یا پیج اینستاگرام برای خودتان بزنید و در آن هم نمونه کارهایتان را بگذارید هم آموزش دهید. البته با رعایت اصول طراحی و گرافیک که مخاطب متوجه مهارت شما بشود.

 

۸- طراحی سایت

و درنهایت آخرین روشی که در این مطلب می خواهم راجع به آن صحبت کنم، طراحی سایت است. این کار را به راحتی در خانه می توانید انجام دهید. اگر به یکی از روش های طراحی سایت مثل وردپرس و زبان های برنامه نویسی آشنایی دارید از این روش می توانید پروژه بگیرید و درآمد داشته باشید. البته یک سری از روش ها مثل همان طراحی سایت با وردپرس لزوما به کدنویسی خاصی نیاز ندارد و بدون آن هم می توانید کارهای معمولی را بگیرید و انجام دهید.

درنهایت

این ها فقط چند مورد از ایده هایی بود که می توانید به کمک آن ها در خانه درآمدزایی داشته باشید. تمرکزم روی روش های درآمدزایی اینترنتی در منزل بود. چون در عین حال که نیاز به بیرون رفتن از خانه نیست، درآمد خوبی هم خواهد داشت. البته باید خودتان هم همت کنید و روی آن وقت بگذارید. خب با توجه به مواردی که گفتم، تمایل دارید در کدام یک فعالیت داشته باشید؟ زیر همین مقاله برایم بنویسید.

۱/۵ - (۱ امتیاز)

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *