کسب و کارتو راه بنداز، بدون سرمایه!

راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه ی اولیه!

هنوز منتظرید یک سرمایه ی بزرگ وارد زندگیتان شود تا کسب و کارتان را شروع کنید؟ هر شب با رویای راه اندازی کسب و کار اینترنتی‌تان به خواب می روید و صبح ها نگران از نداشتن پول، آن را فراموش می کنید؟ فکر می کنید همه ی افرادی که در کسب و کارشان موفق شدند پدری پول دار داشتند؟

باید بگویم این افکار شما را معطل خودش کرده است! یک سد به نام “سرمایه ی اولیه” در ذهن خود ساخته اید و منظرید از آسمان برایتان پول حواله کنند. در این مقاله برای شما از راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه ی اولیه خواهم گفت. در ادامه نیز به مشاغلی که به سرمایه ی اولیه نیاز ندارند اشاره می کنم. اگر رویای راه اندازی کسب و کاری را دارید اما پولی برای شروع ندارید، این ایده ها می تواند به شما کمک کند.

راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه ی اولیه

آیا کسب و کارها به سرمایه ی اولیه نیاز دارند؟

ممکن است ایده های پول سازی در سر داشته باشید که برای شروع آن ها هیچ سرمایه ای لازم نباشد. در واقع نه تنها شروع بسیاری از کسب و کار ها به هیچ سرمایه ای نیاز ندارد؛ بلکه در ادامه هم به آن نیاز ندارید. چون می توانید از درامد آن کار برای گسترش خودش استفاده کنید.

مثلا من در تدریس دروس ریاضی مهارت دارم و بدون آن که به سرمایه ای نیاز داشته باشم شروع به کار کردم. ابتدا در برنامه ی دیوار آگهی گذاشتم و دانش آموز هایم را پیدا کردم. سپس آن ها هم به واسطه ی رضایتی که از تدریسم داشتند دوستانشان را با من آشنا کردند. به همین سادگی! حتی در طول دوران تدریسم و برای ادامه دادن این کار سرمایه ای هم لازم نشد.

شما می توانید بدون نیاز به سرمایه اولیه تدریس کنید!

ما در کسب و کارها یا محصولی ارائه می کنیم و یا خدماتی انجام می دهیم. کارهای خدماتی مانند تدریس، تولید محتوا یا آموزش رقص بیش تر بر پایه ی مهارت های ما انجام می شود. اکثر کسب و کارهایی که بر اساس مهارت های فردی هستند برای شروع به سرمایه ی اولیه نیاز ندارند.

چگونه یک کسب و کار بدون سرمایه ی اولیه راه اندازی کنیم؟

همان طور که می دانید به طور کلی کسب و کارها به دو دسته تقسیم می شوند:

۱- کسب و کارهای سنتی

ممکن است برای راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه در این دسته، انتخاب های محدودی داشته باشید. در بیش تر موارد حداقل سرمایه ی اولیه ای لازم است تا کار را شروع کنید.

۲- کسب و کارهای اینترنتی

خوشبختانه گسترش اینترنت و تنوع نیازها این امکان را به ما می دهد که بر خلاف بازار سنتی، بتوانیم برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی انتخاب های مختلفی داشته باشیم.

اما راه اندازی این کسب و کارها آن هم بدون سرمایه چه طور ممکن است؟

حالت اول:

واقعیت این است که شروع بعضی از کسب و کار ها به اندک سرمایه ای نیاز دارد. در این حالت می توانید بخشی از پس اندازتان را برای استارت کار در نظر بگیرید. توجه کنید این سرمایه نباید آن قدر زیاد باشد که بخواهید به قرض یا وام متوسل شوید و همین ابتدای کار خود را به دردسر بیندازید! اگر چنین شود که کسب و کارتان اصلا در دسته بندی این مقاله قرار نمی گیرد.

بعد از این که کسب و کارتان را با سرمایه ی کم راه انداختید و به درامد رسیدید می توانید بخشی از آن را برای تبلیغ کارتان هزینه کنید. در این صورت افراد بیش تری با محصول و خدمات شما آشنا می شوند، مشتری های بیش تری می گیرید و درامدتان افزایش پیدا می کند. به این شکل کسب و کارتان گسترش می یابد و از یک سرمایه ی کم به درامدهای بزرگ خواهید رسید.

بدون سرمایه هم می توان کسب و کارهای اینترنتی را راه اندازی کرد.

حالت دوم:

خبر خوب این که به اندازه ی کافی، دستتان برای راه اندازی کسب و کار آن هم بدون سرمایه ی اولیه باز است! همین هم می تواند دلیلی باشد تا اصلا سراغ دسته ی قبلی نروید. (مگر آن که شغل مورد علاقه ی شما به اندک سرمایه ای برای شروع نیاز داشته باشد)

در این حالت هم مانند دسته ی قبلی، می توانید ابتدا بدون سرمایه کسب و کارتان را شروع کنید. به درامد برسید و بخشی از آن را هر ماه برای تبلیغات کار خود استفاده کنید. با این روش در فضای مجازی به سرعت شناخته می شوید و می توانید در مدت کمی به درامدهای بزرگ برسید. البته که این مورد به تلاش شما بستگی دارد.

ایده هایی برای راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه ی اولیه

این ایده ها معمولا به سرمایه ی اولیه نیاز ندارند. مثلا می توانید یک فریلنسر باشید و از مهارت هایتان کسب درامد کنید. بعضی از این ایده های شغلی را هم می توانید با هزینه ی خیلی کمی شروع کنید.

ایده های زیادی برای راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه ی اولیه وجود دارد.

علاوه بر این که ایده های زیر می تواند سرنخی برای شروع اولین کسب و کارتان باشد، به عنوان شغل دوم هم می توانید روی آن ها حساب کنید.

تدریس

اگر در حوزه ای تخصص دارید و می توانید آن را به دیگران یاد بدهید چرا این کار را نمی کنید؟ ممکن است نوازنده ی ماهری باشید و یا در یوگا دستی بر آتش داشته باشید. شاید به درس فیزیک تسلط کافی دارید یا سال هاست با برنامه ی فتوشاپ بصورت حرفه ای کار می کنید. می توانید این مهارت ها را تدریس و درامد زایی کنید.

نویسندگی

این روز ها اکثر کسب و کارها به تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی‌شان نیاز دارند. در مقاله ی ۸ مرحله برای استراتژی محتوا سایت به طور مفصل به این موضوع پرداخته ایم. نوشتن متن و مقاله ی خوب می تواند برای آن ها یک مزیت رقابتی محسوب شود. نوشتن کتاب های الکترونیکی نیز یکی از راه های درامد زایی ست. پس اگر نویسنده ی خوبی باشید می توانید از قلمتان کسب درامد کنید.

نویسندگی مثالی از کسب و کار بدون سرمایه ی اولیه است.

آشپزی

اگر در آشپزی مهارت دارید می توانید با یک شرکت قرارداد ببندید و برای آن ها غذاهای مامان پز درست کنید! یا با یک سرمایه ی خیلی کم یک کترینگ خانگی راه بیندازید و رفته رفته آن را توسعه دهید. خانمی را می شناسم که با فروش روزی ده پرس غذا کار خود را شروع کرد. به مرور درامدش بیش تر شد و امروز کسب و کارش به یک کترینگ خانگی بزرگ تبدیل شده است.

آشپزی می تواند یک کسب و کار بدون نیاز به سرمایه ی اولیه باشد.

نگهداری از کودکان

اگر عاشق بچه ها هستید و مهم تر از آن می توانید ساعت ها با آن ها سرگرم باشید پس به آگهی های “نگهداری از کودکان” نگاهی بیاندازید. پدر و مادران شاغل زیادی هستند که حاضرند برای نگهداری از فرزند کوچکشان حقوق خوبی به شما بدهند.

نگهداری از کودکان؛ کسب و کار بدون نیاز به سرمایه ی اولیه!

بلاگری

همان طور که در مقاله ی راه اندازی کسب و کار خانگی برای خانم ها اشاره کردیم، اگر در زمینه ای خاص حرفی برای گفتن دارید می توانید بلاگری آن را شروع کنید. مثلا ممکن است در آرایش صورت تبحر داشته باشید. می توانید محتواهایی در این زمینه تولید کنید. بعد از آن که مخاطب های شما بیش تر شد از راه تبلیغات کسب درامد کنید.

بلاگری؛ بهترین کسب و کار بدون نیاز به سرمایه ی اولیه برای خانم ها.

مشارکت در فروش

شرکت های زیادی هستند که می توانید برای آن ها کار فروش انجام دهید و درصد خود را از آن ها بگیرید. مثلا می توانید محصولات یک شرکت لوازم آرایشی را بفروشید و بابت فروش هر کدام پورسانت خود را دریافت کنید.

مشارکت در فروش هم یک کسب و کار بدون نیاز به سرمایه ی اولیه است.

ترجمه؛ کسب و کار بدون سرمایه!

اگر در ترجمه ی زبان های مختلف مهارت و دانشی دارید می توانید در سایت های مخصوص مترجم ها ثبت نام کنید و سفارش ترجمه بگیرید. حتی می توانید با درج آگهی در برنامه هایی مثل دیوار یا در اینستاگرام برای خود مشتری جذب کنید.

مشاوره

در هر زمینه ای که تخصص دارید می توانید مشاوره دهید و بابت راهنمایی های خود پول دریافت کنید. مشاور کسب و کار، مشاور املاک و راهنمایی برای برگزاری مراسم های عروسی می تواند مثال های این مورد باشد.

آرایشگری و خدمات زیبایی

اگر یکی از خدمات زیبایی را بلد باشید هم می توانید کسب درامد کنید. حتی به سالن نیازی ندارید و می توانید در خانه این کار را انجام دهید.

اگر یکی از خدمات زیبایی را بلد باشید و می توانید بدون سرمایه اولیه در خانه انجامش دهید.

مدلینگ

اگر ویژگی های لازم برای مدل شدن را دارید می توانید با کسب و کارهای آنلاین فروش لباس همکاری کنید. یا می توانید به عنوان مدل عروس و میکاپ در آرایشگاه ها مشغول به کار شوید.

گویندگی

اگر صدای خوبی دارید می توانید در ساخت تیزرهای تبلیغاتی یا تهیه کتاب های صوتی درامدزایی کنید.

گویندگی یک کسب و کار بدون نیاز به سرمایه است.

تعمیر وسایل الکتریکی

تقاضا برای تعمیر وسایل همیشه زیاد است. از تعمیر گوشی موبایل گرفته تا لباس شویی و یخچال مشاغل پول سازی به شمار می روند. اگر در زمینه تعمیرات وسایل مهارت دارید می توانید با سرمایه اولیه ی کمی (تجهیزات مورد نیاز) شروع به کار کنید.

جمع بندی

بیش تر کسب و کارها برای شروع فقط به یک چیز نیاز دارند: قدم اول! اگر دوست دارید مستقل شوید یا کم کم از زندگی کارمندی فاصله بگیرید بهتر است برای خودتان کسب و کاری راه بیندازید. کافی است مهارت های نرم و سخت خود را تقویت کنید. بسیاری از مشاغل مانند آموزش یا تولید محتوا برای شروع به سرمایه ی اولیه نیازی ندارند. یکی از آن ها را انتخاب کنید و قدم اول را بردارید. منتظر چه هستید؟ شروع کنید!

اگر شما هم کسب و کاری می شناسید که برای شروع به سرمایه ای نیاز ندارد برای ما در قسمت کامنت ها بنویسید.

مررسی از نظرت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *